Į ką atsižvelgti renkantis vestuvių videografą?

Šiame įraše atrasite 8 skirtingus punktus, kurie padės Jums išsirinkti tinkamus vestuvių filmuotojus.

Mintaras Adamkavičius

3 min read

Vestuvės – jūsų meilę įprasminanti šventė, kurioje svarbios visos smulkios detalės, o ypač tos, kurių rezultatai džiugins visą gyvenimą. Vestuvių filmas – jūsų ypatingos šventės akimirkos, kurios niekada neišdils. Tad į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis vestuvių filmuotojų paslaugas? Kokią kainą verta mokėti? Dalinamės keliais esminiais, pasirinkimą lemiančiais, aspektais.

vestuviu filmuotojai data
vestuviu filmuotojai data
1. Vestuvių filmuotojų pradėkite ieškoti gerokai iš anksčiau

Vestuvių planavimas yra atsakingas procesas, nes juk norisi, kad ši išskirtinė šventė būtų tiesiog nuostabi, būtent tokia, kokios ir tikėjotės. Tam, kad kiekviena ypatingos dienos minutė būtų tinkamai įamžinta, svarbu pasirūpinti, kad vestuvių filmavimas būtų atliekamas profesionalų. Paklausių specialistų darbotvarkė yra užpildoma gerokai į priekį, todėl būtina šia paslauga pasirūpinti prieš 6 ar 12 mėnesių iki suplanuotos vestuvių datos. Kai kurie populiarūs vestuvių videografai yra užsakomi net prieš 2 metus. Tad reikia būti budriems ir gudriems, jog jūsų akimirkomis pasirūpintų geriausi specialistai.

2. Kainos ir kokybės santykis

Ne paslaptis, jog šioje rinkoje vestuvių filmuotojas gali įkainoti savo paslaugas nuo kelių šimtų iki kelių ar keliolikos tūkstančių eurų. Dažnai pastebime tendenciją, kad mažai kainuojančios paslaugos atspindi ir prastesnę kokybę.

Paradoksalu, kad jaunieji, kurie išleidžia didelius pinigus šventės pramogoms, aukštos klasės automobiliui ar prabangiai pokylio vietai, kartais mažina išlaidas vestuvių filmuotojams. Tuomet paruoštas vestuvių filmas juos gali nuvilti, o juk būtent jis tampa prisiminimų atspindžiu. Verta investuoti į užfiksuotas emocijas, kurios jus džiugins iki gyvenimo galo!

3. Kaina

Kainos tarp nesenai pradėjusių ir patyrusių vestuvių filmuotojų gali skirtis tikrai smarkiai. Tik ką pradėjusių darbuotis vestuvių videografų kaina gali svyruoti nuo 100 iki 400 EUR, o tuo tarpu itin patyrusio specialisto įkainis Lietuvoje gali siekti net 2000 EUR ir daugiau.

Jeigu norite, kad jūsų vestuvių filmas būtų paruoštas kokybiškai ir autentiškai, tačiau nenorite permokėti, siūloma rinktis vestuvių filmuotojus, kurių paslaugos kainuoja 800 – 1400 EUR. Taip galėsite būti ramūs, jog prisiminimai bus įamžinti profesionaliai, bet kartu ir nepermokėsite.

4. Tinkamas videografų pasirinkimas

Videografo pasirinkimas priklauso nuo daugybės faktorių. Pavyzdžiui kokios kokybės ir kainos jūs ieškote ar kokią techniką vestuvių filmuotojai naudoja. Svarbu suprasti, kad net jei su vestuvių videografu pasidalinsite pavyzdžiu, kokio vestuvių filmo norite, jis niekada nebus identiškas tam, kuris jums padarė įspūdį. Taip, vertėtų pasikalbėti ar susitikti su profesionalais tam, kad išsiaiškinti, ko tikitės, tačiau jūsų vestuvių filmas bus unikalus ir vienintelis. Siūlome peržiūrėti bent keletą pasirinkto profesionalo sukurtų vestuvių filmų tam, kad suprasti ar jo braižas jums tinkamas.

5. Kiek filmuotojų dirba vienoje komandoje?

Kiek vestuvių operatorių dalyvauja jūsų šventėje priklauso nuo jos dydžio ir vestuvių filmo formato. Jei šventėje dalyvauja du filmuotojai, Tikėtina, jog šventės dienos akimirkos bus įamžintos dviem kameromis bei iš skirtingų kampų. To visiškai pakanka natūraliam ir jaukiam filmui sukurti. Tačiau kuomet šventė yra didelė ir joje dalyvauja 80 žmonių ir daugiau, rekomenduotina pasirinkti vestuvių filmuotojų komandą, kurioje dirba bent trys komandos nariai, trys filmuotojai, arba du filmuotojai ir asistentas. Tik tokiu atveju didelio formato šventėje bus pasirūpinta visomis smulkmenomis, susijusiomis su jūsų vestuviniu filmu.

6. Filmavimo paketai

Jaunavedžiams dažnai yra siūlomi skirtingi filmavimo paketai. Jeigu jūsų šventė yra labai maža ir siekiama, kad rezultate būtų tik trumpas dokumentinis 3-4 minučių filmas, tuomet gali pakakti vieno operatoriaus, tačiau, jei norite kinematografiško, dinamiško, įvairių kampų filmavimo, trumpojo bei ilgojo filmų, jums prireiks dviejų, ar net trijų operatorių komandos.

Jei fiksuojamas ir pasiruošimas vestuvėms, o atstumas tarp jaunųjų pasiruošimo vietų yra labai didelis, arba pasiruošimas vyksta lygiai tuo pačiu metu, tuomet tiek pas jaunąją, tiek pas jaunąjį turėtų vykti atskiri vestuvių filmuotojų komandos nariai. Viskas priklauso nuo vestuvių dydžio ir filmo išpildymo apimties.

7. Telefonu filmuos draugai arba artimieji

Išsirinkote profesionalų fotografą, o video padarys draugai? Paprašėte mamos nufilmuoti jūsų įžadus? Įrašymo mygtuko nepaspaudimas, netinkamas fokusas, prastos kokybės kamera ar netinkamas mikrofonas ir jūsų svarbiausi atsiminimai liks neužfiksuoti. Nemalonu jums, nepatogu ir artimiesiems. Skirkite savo gyvenimo šventei tinkamą dėmesį ir palikite visus rūpesčius filmuotojų komandai.

8. Ar vadovautis kitų rekomendacijomis?

Draugų ar artimųjų rekomendacijos gali būti puikus būdas rinktis vestuvių filmuotojus. Ypač, jeigu jie patys matė kaip profesionalas dirba, naudojosi jų paslaugoms savo vestuvėse ar matė jų darbus, tokiu atsiliepimu verta pasitikėti. Skirkite truputėlį laiko ir paieškokite atsiliepimų apie paslaugų tiekėją internete, o kad gauti patį nuoširdžiausią atsiliepimą, parašykite jų buvusiems klientams.

Tačiau būkite atsargūs su puslapiais, kuriuose galima pirkti reklamą. Gali būti, kad kai kurie vestuvių videografai liaupsinami tik dėl apmokamo turinio.

Tikriausiai įsitikinote, kad vestuvių filmuotojų pasirinkimas yra tikrai atsakingas procesas. Patikėkite savo džiaugsmingiausią šventę į profesionalų rankas ir pamirškite rūpesčius, tiesiog mėgaukitės savo vestuvėmis! Vestuvių filmas – tai, kuo džiaugsitės ir ne po vienos dešimties metų, nepagailėkite savo jėgų išsirinkti tinkamai.